ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه ؟

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه ؟

ماشین لباسشویی بدون تسمه یا بدون تسمه ؟ ماشین لباسشویی تسمه ای بخریم یا گیربکسی ؟ ماشین لباسشویی گیربکسی چیست ؟

اینها سوالاتی هست که در این روزها خیلی برای شما عزیزان پیش می اید.پس با ما همراه باشید تا در ابتدا ببینیم ماشین لباسشویی بدون تسمه و گیربکسی چیست و دوما اینکه ببینیم اصلا کدوم یک بهتره و اصلا خرید ماشین لباسشویی تسمه ای برای شما بهتره یا ماشین لباسشویی دایرکت درایو که به گیربکسی معروف هستند ؟

 

ماشین لباسشویی تسمه ای

ماشین لباسشویی های تسمه ای تا همین سال های پیش جز برترین ها بود که البته هنوز هم هستند اما با امدن ماشین لباسشویی های دایرکت درایو یا بدون تسمه ما شاهد فروش کمتر این مدل ماشین لباسشویی ها هستیم.اما باید ببینیم طرز کار هر کدام چطور هست و اصلا هر کدام چه معایت و یه مزایایی دارند.

نحوه کار تسمه ای ها همانطور که از نام ان پیداست به وسیله یک تسمه کار می کند و در اصل موتور به وسیله یک تسمه همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید دیگ را به حرکت در می اورد.

موتور ماشین لباسشویی تسمه ای و بدون تسمه

حالا که طرز کار ماشین لباسشویی تسمه ای را دانستید میریم به سراغ توضیح در مورد ماشین لباسشویی تسمه ای و همچنین بعد از انها ببینیم اصلا چه معایب و مزایایی دارند.

 

ماشین لباسشویی بدون تسمه دایرکت درایو

متاسفانه در این روزها به مدل های بدون تسمه یا همان دایرکت درایو, گیربکسی گفته می شود. متاسفانه بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی در هنگام فروش به این مدل ها گیربکسی می گویند که البته انها هم اطلاعات کافی را ندارند.این را بدانید که در مدل ها اصلا هیچ گونه گیربکسی به کار نرفته است و در اصل طرز کار این ماشین لباسشویی های بدون تسمه به این صورت می باشد که اصلا هیچ گونه تسمه ای از موتور به سمت دیگ وجود ندارد و انتقال برق به صورت مستقیم یا همان DC می باشد.پس تا اینجای کار بدانید که اگر داخل برخی از مدل ها مشاهده کردید که نوشته بود DC یعنی ماشین لباسشویی بدون تسمه!!!! چرا که در مشخصات برخی از ماشین لباسشویی ها اصلا از تسمه ای یا بدون تسمه بودن ان هیچ گونه چیزی نوشته نشده است اما اگر نوشته ی DC را مشاهده کردید یعنی ماشین لباسشویی بدون تسمه یا همان لباسشویی دایرکت درایو

ضمنا شاید جالب باشد بدانید که چرخیدن ماشین لباسشویی های بدون تسمه با حدود 20 اهنربا توسط استاتور انجام می گیرد که البته ما قصد این را نداریم وارد جزییات شویم و اگر خوانندگان این مقاله دوست دارند که دقیقا این روند را بدانند می توانند در قسمت نظرات از ما درخواست کنند تا توضیحات بیشتری در مورد ان دهیم.

راهنمای تخصصی خرید ماشین لباسشویی

 

مزایا و معایب ماشین لباسشویی تسمه ای و بدون تسمه

میرسیم به سراغ اینکه اصلا این ماشین لباسشویی های تسمه ای چه معایب و مزایایی دارند ؟

قبل از اینکه موارد را نام ببریم اما در کل در همین ابتدا ذکر کنیم که ماشین لباسشویی های دایرکت درایو برتری بیشتری به نسبت تسمه ای ها دارند.

جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی

مزایای ماشین لباسشویی بدون تسمه

 • به علت اینکه در این نوع ماشین لباسشویی خبری از تسمه نیست به همین خاطر راندمان موتور بالاتر رفته است.پ
 • لرزش در این نوع کاملا کاهش پیدا کرده است و دلیل ان نیز بالانس شدن وزن موتور ماشین لباسشویی روی شفت درام می باشد.
 • از زمانیکه این ماشین لباسشویی ها وارد بازار شد شرکت های گارانتی کننده با خیال کاملا راحت و تا 10 سال موتورهای انها را گارانتی می کنند و دلیل ان این می باشد که قطر سیم پیچ موتور بیشتر شده و همچنین همانطور که در قبل گفته شد با توجه به اینکه جریان برق حرکت بین موتور و دیگ به صورت مستقیم «DC» شده است به همین دلیل عمر این ماشین لباسشویی بدون تسمه خیلی بیشتر شده است.
 • به دلیل حذف تسمه صدا کاملا کاهش پیدا کرده است و در تست ها و نقد و بررسی هایی که کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام بر روی ماشین لباسشویی های بدون تسمه انجام می دهند کمترین صدا را احساس کرده اند.
 • مصرف انرژی بسیار پایین به دلیل از بین رفت تسمه و پولی

مزایای ماشین لباسشویی تسمه ای

 • تنها مزیتی که می توان به ماشین لباسشویی های تسمه ای داد قیمت کمتر انها می باشد که در حال حاضر کمی به نسبت دایرکت درایو ها کمتر می باشد.
 • البته یکی دیگر از مزایای این نوع لباسشویی ها « Washing Machine » هزینه تعمیر انها نیز می باشد که البته با توجه به فراوانی مدل های بدون تسمه نیز هزینه انها هم پایین امده است.

 

معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه دایرکت درایو

 • تنها ایراد ماشین لباسشویی بدون تسمه قیمت نسبتا بالاتر انها به نسبت ماشین لباسشویی های تسمه می باشد. البته همانطور که در قبل گفته شد در حال حاضر با توجه به وجود تولید بیشتر بدون تسمه ای ها, قیمت ماشین لباسشویی های بدون تسمه خیلی کمتر هم شده است.

 

معایب ماشین لباسشویی تسمه ای

 • این گونه ماشین لباسشویی های کمی دارای لرزش بیشتری به نسبت دایرکت درایو ها یا به عبارتی ماشین لباسشویی های گیربکسی هستند.
 • ضمنا صدا و لرزش در این نوع کمی بیشتر می باشد و همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید به دلیل وجود تسمه و قطعه ای به نام پولی که باعث اتصال تسمه بین موتور و دیگ می شود این لرزش بیشتر می شود.
 • احتیاج به تعویض تسمه در برخی اوقات

ضمنا شما عزیزان اگر قصد خرید ماشین لباسشویی  را دارید می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

لیست قیمت ماشین لباسشویی

درباره نویسنده

جلال صبوری

Theme Settings